Klubbens første bronsealderfunn!

Fredag 2. februar 2018 ble en aldri så liten merkedag i klubbens historie. 

Elin Vormestrand klarte på den dagen det kunststykket å finne en celt fra bronsealder under en tur til en godt besøkt lokasjon på fastlandskarmøy.  Det eldste funnet gjort i Beep & Dig – Haugalandet Metallsøkerklubb noensinne. Vi snakker om en 3000 år gammel bronseøks! Noe det er fryktelig langt mellom hvert funn av. Både lokalt og nasjonalt.
Unødvendig å si at både finner og de andre deltagere på denne spesiell turen fikk en god start på helgen. Elin har neppe landet ennå, for det var litt av en opptur med et slikt funn som dette.

– Gratulerer Elin.

 

Funnet ble omtalt i Haugesunds Avis, og linkene nedenfor tar deg med til lesbar versjon av avisartikkelen.
https://no.pinterest.com/pin/696580267338724070/